Jaluzi Perde

Jaluzi Perde
  • Ev
  • 19 Aralık 2014
  • 0 YORUM
  • 13.316 KEZ OKUNDU

Evinize Uygun Jaluziyi Nasıl Seçebilirsiniz?

Evimize uygun jaluziyi seçerken öncelikle balkondan başlamak istiyorum. Balkon tarafına mikronu daha kaliteli olmak şartıyla normal, düz jaluziyi tercih etmeniz şarttır. Ahşap jaluzi kullandığımız zaman çok aşırı güneşe maruz kalacağı, güneş ve tozdan çok etkileneceği için ahşap jaluziyi balkon katında  kullanmanızı önermiyoruz. Ahşap jaluziyi salonlarınıza daha çok uygulayabilirsiniz. Tül perdeler artık yerini 50 milimetre ahşap jaluzilere bıraktı. Bütün evlere şu anda girmiş durumda.

Sponsorlu Bağlantılar

Mutfaklara geldiğimiz zaman ise çok fazla yağlı ve temizliği zor olacağı için ahşap jaluzi önermemekteyiz. Bunun için mikro yani metal, normal, düz, deliksiz, perfore olmayan jaluzi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Jaluzi Perde

Yatak odalarınızda ise normal jaluzi kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü güneşi kırma açısından, çok da az olsa bir güneş gireceği için metal jaluziye yaklaşmanızı önermeyiz. Bu nedenle yatak odalarına jaluzi değil de stor, arkası pvc kaplı, güneş geçirmez (black out) storları önermekteyiz.

Jaluzi Perdenin Avantajları Nelerdir?

Jaluzi perdenin avantajları ışığı normal perdeye nazaran içeriye alıp veya almamıza bizim karar vermemizdir. Jaluzi perdeyi bizi rahatsız etmeyecek şekilde ayarlayabiliriz. Aynı zamanda yüksek katlarda oturduğumuz zaman jaluzinin çubuğu sayesinde aralarından aşağıyı görmemiz veya ters tarafa çevirdiğimizde yukarıyı görmemiz mümkündür. Yukarıdaki ve aşağıdaki insanların bizi görmemesi yaptığımız ayara bağlıdır. Görünümü normal perdelere kıyasla çok şıktır. İş yerlerinde kesinlikle jaluzi perde kullanılmasını öneriyoruz. Tül perdeyle jaluzi perde kıyaslandığı zaman çok aralarında uçurum farklar vardır.

Jaluzi Perde (1)

Güneşlik veya tül perdeyi çektiğimiz zaman içerinin görüntüsünü %100 keseriz veya açtığımız zaman komple açarız. Ama bu durum jaluzi perde için geçerli değildir. Üç tane kanadımız varsa eğer ortadaki kanadımızı açıp, iki tarafı aşağıya bırakabiliriz. Güneşin çokluğuna ve azlığına göre yönünü ayarlamamız mümkündür.

Tül perdelere veya güneşliklere göre Jaluzinin perdelerin ömrü çok daha uzundur. Yıkamada ise tül perdelerin zamanla yıpranır, ipleri atar. Çok fazla güneş alan evlerde ise tül perdelerin en fazla kullanım süresinin 2-3 yıldır. Jaluzi perdelerde ise metal ahşaptan veya plastikten yapıldığı için ömürlerinin çok daha uzun olması, metal veya ahşap jaluzilerin kullanımın 5-10 sene olması tül perdelere göre büyük bir avantajdır.

Jaluzi Perde (3)

Sponsorlu Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap