Giyinme Odaları

Giyinme Odaları

Dar Odalarda Giyinme Odaları Nasıl Hazırlanır?

Giyinme odası yapmayı düşündüğümüz odamızın genel şekline göz atmalıyız. Dar, uzun, kare, ince ve daha farklı mimaride odalar olabilir. Çünkü bu mimarlara neyi tasarlamaları gerektiğini sağlayacaktır. Karşılıklı iki dolap mı yoksa L şeklinde veya U şeklinde bir dolap mı düşünmeliler sorularına yanıt arayacaktırlar. Çok farklı mimaride bir odaysa da alüminyum sistemlerle; raf, askı, çekmece sistemleriyle odanın şekline uygun giyinme odası tasarlanabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Giyinme Odaları (3)

Genelde dar odalarda tek taraflı bir dolap yapıp, asansör askılarını indirebileceğimiz, çekmeceleri çekebileceğimiz, hareketli rafları kullanabileceğimiz bir geçiş alanı sağlanması gerekir. Eğer bu darlık karşılıklı iki dolap koymamıza müsaade ediyorsa da karşılıklı iki dolap kullanılabilir. L dolabı çok fazla tavsiye etmiyoruz.

Giyinme Odaları (7)

Çok Sayıda Kıyafeti Olan Kadınlar Nasıl Bir Elbise Dolabı Tercih Etmeli?

Bayanların erkeklerden çok daha fazla askıya ihtiyacı oluyor. O yüzden raf sayısını az tutup çekmece ve askılara ağırlık verilmelidir. Askılara ağırlık verirken göz önünde bulundurulması gereken şey bayanın abiye diye nitelendirilen uzun elbiselerin ne kadar fazla olmasıdır. Çünkü kimi bayanların hiç abiye elbisesi olmuyor spor giyiniyor. Bu tip giyinen bayanlarda daha kısa askı mesafeleri düşünülüyor. Ama sürekli abiye kıyafet veya uzun kıyafet giyen bayanlarda uzun elbise mesafesi fazla bırakılmalıdır.

Giyinme Odaları (6)

Bayanların erkeklere oranla ayakkabıları da çok fazladır. Bunun çözüm yolu ise dolabın içerisinde ayakkabılık bölümleri yapılabilir. Kutuyla koymak istedikleri ayakkabılar için de dolabın üst bölgesine yüklükler yapılabilir. Aynı zamanda etek ve pantolonlar için aksesuarlar kullanıp sadece etek ve askı asabileceğiniz askılar çıkartılabilir. Bunların yanı sıra bayanların çantalarının da fazlalığını gözden kaçırmamak gerekir. Raflar sayesinde çantalar için bölümler çıkartılabilir. Bu raflar hareketli ve düz sabit raflar da olabiliyor.

Giyinme Odalarında Çekmeceler Nasıl Yerleştirilir?

Giyinme odaları ayrı modüller kullanılarak oluşturulduğu ve çekmeceler de bizim giyinme odamızın olmazsa olmazı olduğu için komidin tarzı ayrı modüller şeklinde değerlendirilir. İster istemez bunlar açık raf sistemi gibi olmuyor. Kapalı sistem oluyor. Örneğin çoraplarınız, iç çamaşırlarınız ve çantalarınız için çekmeceler kullanılabilir.

Daha çok bayan ve erkeğin kullandığı giyinme odalarında çekmecelere ağırlık verilir. Genç, bekar erkeklerde ise çekmece sayısını daha az tutup askılara ve katlanabilir raflara ağırlık verilmesi gerekir. Çantalar, iç çamaşırları ve çoraplar için ayrı yükseklikte gibi örneklerle farklı yükseklikte çekmece boyutları düşünülebilir.

Giyinme Odaları

Sponsorlu Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap