Mutfak Dolabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Mutfak Dolabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Mutfak dolaplarınızı yenilemeyi düşündüğünüz zaman ilk yapacağınız şey hazır paket mutfaklardan mı seçeceksiniz ya da özel siparişle mi yapılacak olmasına karar vermektir. Bunun için hazır paketleri seçmeyi düşünüyorsanız eğer; duvarınızın ölçüsünü almanız gerekir. Sizin yaklaşık ölçülerinize uygun olarak mutfak dolaplarının modeli ve rengi seçildiğinde mutfak dolaplarınızın yenileme işlemine başlanmış olunur. Genellikle ölçülerde tam uyum sağlanamadığı ve renklerde de zor tercih yapıldığı için bazı sıkıntılar yaşanabilir. Eğer hayallerinizdeki gibi bir mutfak istiyorsanız o zaman özel siparişle yaptırmanız gerekir. Özel sipariş içinde dilediğiniz mağazadan keşif açtırmanız gerekir. Keşfe gelen ustalar duvarınızın detaylı ölçülerini alıp, mutfağınızın şeklini tespit ettikten sonra bilgisayarlarda çizim aşamasına geçerler.  Çizimler bittikten sonra da mağazalardan çizimi kontrol etme şansınız olur. Modellemesi yapılan mutfak çizimi üstünde değişiklikleri yaparak tasarımın son halini belirleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kapağın şekilleri, renkleri, camlı mı camsız mı olacak, yukarıya mı yoksa yana mı açılacak böyle şeyler sizin kararınıza kalmıştır. Bu seçimlerden sonra kulpların modelleri, tezgah ve evye seçimleri yapılır.

Mutfak Dolabı Seçimi (1)

Bütün bu seçimler bilgisayara yüklendikten sonra tamamen 3 boyutlu bitmiş şeklinde görebilirsiniz.  Böylelikle istediğiniz yerlerde değişiklik yapma şansına sahip olursunuz.

Mutfakların kalitelerinden söz etmek gerekirse; gövdeler suntalamdır. Suntalamların fabrikalarda özel otomatik makinelerde kesilmiş ve düzgün olması gerekir. Suntalam bantlarının kalın ve düzgün yapıştırılması gerekir. Çünkü suntalamlar su geçirmeyen, nemden etkilenmeyen malzemelerdir. Bu şekilde mutfakta uzun ömürlü kullanılması sağlanır.

Mutfak Dolabı Seçimi (2)

Kapaklara gelecek olursak piyasada bir sürü kapak çeşidi vardır. Bunun sizler için en ideali membran kapaklardır. Membran kapaklar MDF’nin üzerine PVC’yi membran makinelerinde kaplayarak yapılan kapaklardır. Bu kapaklar uzun vadede sizler için daha dayanıklı olacaktır. Sudan etkilenmezler. Kirlendikleri zaman sabunlu ıslak bezle rahatlıkla silinip, temizlenebilir. Bu kapaklar ev hanımları için çok büyük avantajdır. Bu yüzden membran kapakları tercih etmenizde fayda vardır.

Mutfak tezgahınız ve evyenizi rahatlıkla kullanabileceğiniz türden yerleştirmeniz gerekir. Pişirme grupları, yıkma grupları ayrı ayrı yerleştirilmesi gerekir. Mutfağınız düzenli bir şekilde yerleştirildiği için her yerden faydalanmış olursunuz. Bütün seçimleri yaptıktan sonra mutfağınız sizin istediğiniz şekilde bitmiş olur.

Mutfak Dolabı Seçimi

Sponsorlu Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap