Safdie Rabines’den Hilltop Evi

California’nın Rancho Santa Fe şehrinde bulunan bu evi mimar Safdie Rabines dizayn etti.

Sponsorlu Bağlantılar

Görmüş olduğunuz bu lüks ev hilltop bölgesinin 360 derecelik manzarasına sahip. 929 metrekarelik bir alanı kapsayan bu evin içinde 8 adet süit yatak odası, 8 adet banyo, bir ofis kulesi, bir kütüphane, bir sığınak, medya odası, teraslar ve 6 garaj bulunuyor. Düşündüm de, bu evin her şeyi var sanırım. Öyle bir ev düşünün ki, içinde kendi ofisiniz, mükemmel bir yatak odanız, konforlu bir banyonuz ve harika bir teknolojiniz var. E daha ne olsun!
Bu saydıklarımın yanı sıra, evin sahip olduklarına bir de dramatik tarzda bir giriş, yükselen ahşap kirişli tavan, traverten ve ithal tik ağacı zeminler, 5 adet şömine, otomatik güneş panelleri, kilise tarzı pencereler, lutron ışıklandırma sistemi, video kamera sistemi, modern mutfak ve son derece lüks bir ebeveyn süiti ekleyin.
Safdie Rabines'den Hilltop Evi 4

 

Safdie Rabines'den Hilltop Evi 11

Misafirleriniz geldiğinde onları lüks, dertsiz ve sıkıntısız bir şekilde ağırlama konforundan bahsetmiyorum bile. Lutron ışıklandırma sistemine gelecek olursak, bu ışıklandırma sistemi otomasyon çözümleri ile dünyadaki aydınlatma lider markalarının arasında yer almaktadır. Yaptığı enerji tasarrufu ise gözle görülür bir biçimdedir.

Safdie Rabines'den Hilltop Evi 15

Tik ağacından yapılma zeminlerden bahsettik. Ağaç çeşitleri arasındaki en kıymetli ağaçlardan birisidir.Burma ve Endonezya kökenli bir ağaçtır. Bünyesinde yağ bulundurduğu için hava koşullarından etkilenmeyen dayanıklı ve sert bir ağaçtır. Temel özelliklerinden biri sudan etkilenmemesi ve uzun yıllar ilk günkü ahşap yapısını korumasıdır.Yerini tutacak başka hiçbir ağaç yoktur. Bu ağaca kesinlikle ama kesinlikle vernik uygulanmaz. Zaten kendi bünyesi bu görevi görmektedir. İşte sizi düzenli olarak bakımını yapmak kurtaracak bir zemin döşemesi. Vernikler ile rezil olma devri artık son bulacak diyebiliriz.

Safdie Rabines'den Hilltop Evi 25

Bütün bu anlattıklarımın üzerine bir de spa ve muhteşem bir havuz konulduğunda bu evin fiyatına hepimiz oldukça yüksek bir değer biçtik. Ancak piyasadaki diğer lüks evlere oranla bu evin fiyatı biraz ucuz kaçıyor diyebiliriz. Evin fiyatı 5 ile 7 milyon dolar arası. Parası bizi biraz aşıyor ama bütçesi olan insanlar için oldukça makul fiyata oldukça kaliteli bir ev olduğu kesin. 

 

 

Sponsorlu Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica