Yatak Odamıza Eşya Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yatak Odamıza Eşya Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yatak odamıza eşya seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Yatak odamıza eşya seçerken ilk önce yatak almalıyız. Yatağımız tek kişilik veya çift kişilik olabilir. Gardırop ve iki tane başucumuza komodin alabiliriz. Son zamanlarda tercih edilen jozefin koltuk şeklinde okuma koltuğu ya da dinlenme koltuğu olarak yatak ayakucumuza koyabiliriz. Mekanda kullanılacak başka öğeler ise döşemeler, perdeler, halılar, aplikeler olabilir bunları sizin tercihinize ve dekorasyon zevkinize göre sınıflandırabiliriz. Eğer yaşadığımız mekan küçük ise odamıza yeteri kadar mobilya sığmıyorsa neler yapabiliriz? Örneğin çok iyi dizayn edilmiş dolabın içerisinden döşenmiş bir yatak sistemi ile odamızı çok kullanışlı bir hale dönüştürebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yatak Odamıza Eşya Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Yatak Odasında En Sık Yapılan Dekorasyon Hataları Nelerdir?

Yatak odasında en sık yapılan dekorasyon hatalarının en başında odanın aydınlatılması, duvar boyaları ve mobilyalar gelir. Eğer yatak odanız da yeteri kadar aydınlatma yoksa mobilyalar kendini göstermez. Mobilyanın üzerinde bulunan aydınlatmalar eğer yetersiz kalıyorsa mekana lambaderler, direkt aydınlatmalar alınabilir  ya da penceremizin boyutunu değiştirebiliriz.

Yatak Odamıza Eşya Seçerken Nelere Dikkat EtmeliyizDuvar boyasında dikkat etmemiz gereken husus mekan çok büyük ise koyu tonlar, mekan küçük, dar, ışık almıyor ise muhakkak açık tonlar kullanmamızdır. Mobilya da yaptığımız hatalar ise mekan küçük dar ve tüm eşyaları da kullanmamız gerekiyorsa dolapların, gardıropların sürgü kapaklı olması gerekmektedir. Çünkü sürgü kapaklar alanda çok büyük rahatlık sağlar. Yatak odasındaki yatak ölçülerini çok iyi kullanmamız gerekmektedir. Mekanın duruş şekli olduğu konumu çok önemlidir. Örneğin eğer bizim kapımızı engelliyorsa veya geçme alanları konusunda sıkıntı yaratıyorsa mekanın düzgün tasarlanmamış olduğunun bir göstergesidir.

Yatak Odamıza Eşya Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Bir diğer hata ise mekanda ki tüm objeleri yerleştirdikten sonra duvar renkleri, zeminde bulunan parke, halı ve perde renklerinin birbirine uyumlu olmasıdır. Örnek vermek gerekirse duvarımızı açık kahve tonuna boyadıysak eğer mekan içerisinde beyaz tonlarını barındıran bir yatak odası tercih edebiliriz. Seçilen perdelerde bu renk uyumu içerisinde olmak zorundadır. Perdemizi de kahve, bej, cappuccino ya da beyaz tonlarında kullanabiliriz. Mekandaki halıları ise sağlığımız açısından çok toz barındırmayan hijyenik halılardan tercih etmeliyiz.

Yatak Odamıza Eşya Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Yatak Odamıza Eşya Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Sponsorlu Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap