Mutfağımızda Feng Shui Etkisine Göre Hangi Renkleri Kullanmalıyız?

Mutfağımızda Feng Shui Etkisine Göre Hangi Renkleri Kullanmalıyız?

İnsanın en çok huzur bulduğu ortam tahmin ediyorum ki evidir. En sevdiğimiz insanların yanına yatılı kalmaya gittiğimizde bile evimiz burnumuzda tüter ve evimize adım atığımız o an’’ evim evim güzel evim’’ demekten kendimizi alamayız. Eğer bütün günü evde geçiriyorsak bulunduğumuz ortamında içimize ferahlık ve huzur vermesi de bizim için önemlidir. Annem ve ablalarımdan duyduğum kadarıyla kadınların en çok vakitlerini geçirdikleri yer mutfakmış bende size mutfakla alakalı dekorasyon fikirleri vermek istiyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Mutfağımızda Feng Shui Etkisine Göre Hangi Renkleri Kullanmalıyız

Mutfak insanın aklına hemen yemek yeme hissini veriyor. Mutfak, Feng Shui’ye göre evin önemli enerjilerinden bir tanesi olan ocağa sahiptir. Mutfakta ateş enerjisini ocak temsil eder. Ateş enerjisinin de bereketi ve hareketi temsil ettiği söylenir. Ocağın sönsün diye bir deyim vardır. Hatta, bu noktadan belki de binlerce yıl öncesinden gelmiştir. Bu nedenle mutfak ateş enerjisinin çok bağdaşık olduğu bir alandır. Kırmızı ve turuncu renk mutfağa en çok yakışan ve enerjisinden de çok faydalanabileceğimiz renklerdir. Ayrıca ev dekorasyonunda sıcak renkleri kullanmakta her zaman fayda vardır.

Mutfağımızda Feng Shui Etkisine Göre Hangi Renkleri Kullanmalıyız

Yeşil renk ise bereketi, yemek yemeği ve iştahı temsil eder. Doğaya baktığımızda da bu böyledir ilkbahar dönemlerinde yeşil renk ile enerji ve berekette beraberinde gelir. Bu nedenle çok rahat yeşil rengini mutfak dekorasyonunda kullanabiliriz ama tabi çok abartmadan ve koyu rengi az tercih ederek.

Mutfakta Feng Shui Etkisine Göre Hangi Renkleri Kullanmalıyız

Tüm kadınların klasik olmazsa olmazı diyet döneminde iseniz ve mutfakta çok fazla vakit geçirmek istemiyorsanız mavi ve turkuaz tonlarını çok belirgin bir şekilde kullanabilirsiniz. Ama bunun dışında sabit olan alanlarda yani değiştirmeniz mümkün olmayan alanlarda mavinin ve mavinin tonlarını dekorasyonda kullanmanızı pek tavsiye etmiyoruz.

Mutfağımızda Feng Shui Etkisine Göre Hangi Renkleri Kullanmalıyız

Mutfakta dolap kapakları gibi yerleri değişmeyen ocaklar, dolaplar, buzdolabı gibi bu alanlarda mavinin ve tonlarının kullanılması o evin yemek ile ilgili bereketinin düşmesi açısından doğru bulmadığımız renklerden bir tanesidir. O yüzden mutfakta daha çok kırmızı, turuncu gibi sıcak renkler, soğuk renklerden uzak durularak yeşil ve yeşilin tonları, beyaz, krem tonları bunların sıcak renkler ile olan tonlarının ve beyaz renklerle olan kombinasyonlarını çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Resimlerde görmüş olduğunuz gibi sıcak renkler bir arada kullanıldığı zaman harika mutfaklar ortaya çıkıyor.

Mutfağımızda Feng Shui Etkisine Göre Hangi Renkleri Kullanmalıyız

Sponsorlu Bağlantılar
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap