Dekorasyonda Led Aydınlatmaların Kullanımı

Dekorasyonda Led Aydınlatmaların Kullanımı

Ledler genellikle günümüz teknolojilerinde sağlamış olduğu faydalar açısından birçok yerde kullanılmaktadır. %95’e varan enerji tasarrufu özelliği ön planda olmakla birlikte çalışma saatlerindeki uzun ömürlülük ve çalışma ömürlerinin çok uzun olması en önemli özellikleridir. 15 ile 25 bin arasında çalışma saatlerine sahiptirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Son yıllarda oldukça moda olan led aydınlatmalar banyonuzda aynaya bakarken gölgenizin vurmasını engeller ve mekana dekoratif bir görüntü kazandırır.

Dekorasyonda Led Aydınlatmaların Kullanımı (4)

Dekorasyonda Led Aydınlatmaların Kullanım Alanları:

  • İç mekânlarımızdaki avize aydınlatmalarında, banyolarda ve spot aydınlatma ışıklarında kullanılmaktadır.

Ledlerin diğer bir alternatif seçenekleri de dekorasyon grubunda kullanılan “şerit led”lerdir. Şerit ledlerde kendi içlerinde tek çipli, üç çipli, iç mekan ve dış mekan olarak kategorilere ayrılmaktadır.

İç mekan ledlerde genellikle mutfak tezgah hattı aydınlatmalarında, televizyon arkası ünite, duvar fonu olarak renkli aydınlatmalarda kullanılmaktadır.

  • Dış mekan ve 3 Çipli ledlerde ise; salonlardaki içerde gizli olarak yapılan kartonpiyer aydınlatmalarında kullanılmaktadır.

 

Dekorasyonda Led Aydınlatmaların Kullanımı (5)

                                                                       Led ampülleri örnekle anlatmamız gerekirse;

E14 İnce Duylu Ampül: Genel kullanım yerleri; avizeler ve abajurlar, banyo aplikleri, E14 duylu tüm lambalarda kullanılmaktadır.

E27 Standart Kalın Duylu Ampüller: Genel kullanım yerleri; tekli avizeler, banyo ve mutfak armatürleri, bahçe dış mekan aydınlatmaları içerisinde rahatlıkla kullanabilecek bir ampül çeşididir.

Led Spot GU10 220 V Aralığında Çalışan Gömme Spot: Genel kullanım alanları; salon alçı tavan aydınlatmaları, mutfak tezgahlarının taç kısımları, banyo dolap aydınlatmaları, banyo tavanlarının gömme spot aydınlatmalarında genel olarak kullanılmaktadır.

Uzun Metrajlı 12 V Şerit Led: Dış mekan ve iç mekan olmak koşuluyla iki kategoriye ayrılırlar. Banyo ve mutfak gibi buhar oluşabilecek iç mekanlarda, dekoratif amaçlı su ve buhara dayanıklı şerit ledler kullanılabilir. Yağmur ve buhar kaynaklı slikonlardan etkilenmemesi için dış mekan ledlerin üzeri slikon ile kaplıdır.

İç Mekan Ledleri: Genel kullanım yerleri; mutfak tezgahları, tv ünitelerinin fon aydınlatmaları, dekoratif süsleme amaçlı olarakta kullanılabilir.

220 DS V Ledleri: Salonlarda gizli aydınlatma olarak kullanılırlar.

Evinizi, bahçenizi, ofisinizi vs herhangi bir şekilde dekore ederken örneklerde verildiği gibi uzun ömürlü, çevre dostu led aydınlatmaları kullanmanız hem dekorasyonunuz için hem de tasarruf açısından size çok faydalı olacaktır.

Dekorasyonda Led Aydınlatmaların Kullanımı (2)

 Dekorasyonda Led Aydınlatmaların Kullanımı

Sponsorlu Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap