Mutfak ve Banyo Aydınlatması

Mutfak ve Banyo Aydınlatması

Mutfak Aydınlatmaları Nasıl Olmalı?

Mutfak gibi alanlar insanların içerisinde bulundukları süre boyunca sürekli bir eylem içinde bulundukları, sürekli enerji harcadıkları ya da bir şeyle ilgilendikleri alanlardır. Böyle alanlarda bir genel aydınlatmanın olması ya da her alan için geçerli olacak bir aydınlığın olması özellikle önemlidir. Ama mutfak gibi bir bölüm düşünüldüğünde bu eylemlerin çoğunu tezgaha ya da tezgahın yakınındaki alanlara yönlendirmek gerekir. Bu nedenle yapılacak olan aydınlatmada tezgahın yakınlarında istediğimiz yükseklikte aydınlatma seviyesi elde edebiliyor muyuz buna mutlaka bakmak gerekir. Yapılacak aydınlatmanın miktarını seçerken mutlaka genel aydınlatmayı sağlayacak ama aynı zamanda tezgaha yakın olabilecek bir aydınlatma yapmak işimizi kolaylaştırır. Bunun yanı sıra mutfakta dikkat edeceğimiz bir diğer nokta da çok dolabın ve çok fazla kullanım eşyasının olması. Bu nedenle dolapların yakınlarında kör nokta ya da karanlık bir nokta kalmamasına dikkat etmekte mutfağı bizim için kullanışlı kılacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Banyo ve Mutfak Aydınlatması (6)

Bir diğer nokta ise mutfak nemin diğer bölümlere göre daha fazla olduğu yerdir. O yüzden mutfak aydınlatmasını yaparken nemden nispeten daha az etkilenebilecek, odanın içindeki buharlaşmanın zarar vermeyeceği ya da odanın içindeki buharlaşma nedeniyle bozulmayacak ürünleri tercih etmek önemlidir.

Photorepro: 1

Banyo ve Mutfak Aydınlatması (2)

Banyo Aydınlatması Nasıl Olmalı?

Banyo aydınlatmasını yaparken özellikle genel aydınlatmayı sağlamak yani ortamda genel bir aydınlık elde etmek daha sonra da sizin işinizi bol olarak göreceğiniz alanlarda ekstra bir aydınlık koymak gerekir. Bu gibi noktaların üzerinden geçmek gerekirse; yakınlarda eğer büyük bir dolabınız varsa ve bu dolabın yakınına çok işinizin düşeceğini düşünüyorsanız oraya ekstra bir aydınlık koyabilirsiniz. Ya da bir aynanız varsa ve bu aynanın karşısında makyaj yapmak, traş olmak gibi eylemler yapacağınızı düşünüyorsanız bu aynanın yakınına yine bir miktar daha aydınlık koymak sizin için faydalı olacaktır.

Banyo ve Mutfak Aydınlatması (1)

Özellikle aynanın yakınlarında kullanılacak ürün aplik olmaktadır. Zaten herhangi bir şekilde banyo aydınlatması almak için bir noktaya gittiğinizde sizi ilk yönlendirecekleri ürünlerden bir tanesidir banyo aplikleri. Banyo apliklerini lambanın yanına koyduğunuzda lambanın üzerindeki görüntünüz daha da netleşecektir.

Banyo ve Mutfak Aydınlatması (4)

Banyo zaten sizin daha yüksek dikkate sahip olduğunuz bir oda olduğu için beyaz ışık kullanacağınız bir noktadır. Bunun yanı sıra bu noktadaki aydınlatmayı beyaz ışıkla destekleyip daha farklı bölümler oluşturmanız gerekir.

Banyo ve Mutfak Aydınlatması

Sponsorlu Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap