Ofis Dekorasyonu

Ofis Dekorasyonu

Ofis dekore edilirken faaliyet alanının etki ettiği çevre çok önemlidir. Faaliyet alanınız hangi yöndeyse ve hitap ettiğiniz çevre neyle alakalıysa tasarımınızda o yönde geliştirmeniz gerekecektir. Ofisinizi tasarlarken bazı kriterlere uymanız gerekecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kriterlere uymak gerekir kuralıyla yola çıkarak tasarımımızı kötü yönde şekillendirmememiz gerekir. Tasarım ele alınırken birçok kurala, kaideye uymak gerekir. Tasarımın işlevselliğine ve ergonomisine önem verelim derken sağlığı bozacak olan malzemeleri kullanmamız gerekir. Bu çerçevede ilerleyecek olursak ilk etapta insan sağlığını ele alarak yola çıkmamız gerekir.

Ofis Dekorasyonu (2)

Modern Ofis İstiyorsak Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Modern algısı geçmiş yıllardan itibaren mimarlık tarihine baktığımızda modernizmle başlayan dönemde modernlik malzemeler içinde cam, demir materyallerinin kullanılmasıyla başlamıştır. Bu manada modernlik kavramı günümüzde biraz değişikliğe uğramasına rağmen yine modernliğin içerisinde barındırılması gereken malzemeler bellidir. Günümüz şartlarında high teck adı altında üretilen bazı ürünler vardır. Ofis tasarımına modern bir görüntü kazandırmak istiyorsak öncelikle bu malzemeleri kullanarak yola çıkmak gerekir. Cam, ahşap ve metal türevi malzemelerle ofisimize şekil vermemiz gerekmektedir.

Ofis Dekorasyonu

Modern ofisler, klasik tarzda ofislere nazaran; günümüz şartlarına uygun olduğundan insanları etkilemek amaçlı kurulur. Bu anlamda aydınlatma modern ofis için en önemli kaidelerden bir tanesidir. Genellikle modern ofislerde aydınlatmalar gizli aydınlatma olarak ön plana çıkmaktadır. Tavanda herhangi bir gizli aparat ya da asma tavan içerisinde saklanmış olan led aydınlatmayla şekillenebilir. Ofislerinizde aydınlatma için led kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Led aydınlatmanın size faydası; ortamda doğal bir ışık sağlayacaktır hem de cebinize hitap edecektir. Daha az elektrik tüketimi ve daha fazla aydınlık ortam çalışması sağlayacaktır.

Ofis Dekorasyonu (3)

Modern ofislerde aydınaltma elemanları seçilirken gizli aydınlatmalara önem vermek gerekir. Kişiyi, hitap ettiği çevreyi ya da müşterilerinizi ağırladığınız ofisinizde kişileri etkilemek amaçlı, ışığın nereden geldiğini kişinin fark etmeden gizli bir şekilde yansıtan ışıklar daha etkili olmaktadır.

Bu aydınlatma türevi işlemlerde ofis içerisinde kişinin yaşam alanını aydınlatmaktan ziyade bazı sanat eserleri ya da özellikle vurgulamak istediğiniz bir objeyi ön plana çıkartmak istiyorsanız klasik mobilyadan daha farklı olacak şekilde askı aparatlarıyla bu aydınlatmayı sağlamanızı tavsiye ederim.

Ofis Dekorasyonu (4)Ofis Dekorasyonu (5)

Sponsorlu Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap